Дуже широкого поширення набуло уявлення, відповідно до якого, чим більше випито алкоголю, тим краще починають виглядати люди. Але чи стоїть за цим справжнє наукове обґрунтування? Все це може бути пов’язано з такою дрібницею, яка називається двосторонньою симетрією.
Майже всі багатоклітинні організми проявляють деяку ступінь симетрії – єдиним відомим виключенням з цього є губки. Існує багато різних форм симетрії, включаючи радіальну, сферичну і двосторонню (білатеральну), якою володіють люди. Все це означає, що можна розділити організм на половинки так, щоб одна з них була ідентична з іншою або представляла собою її дзеркальне відображення.
Відмінності видів симетрії обумовлені кількістю всіляких способів створення цих симетричних дублікатів. У людей і інших організмів з білатеральною симетрією є тільки одна можлива лінія симетрії, відома як сагітальна площина, яка вертикально проходить прямо посередині нашого тіла (Ясно, що тут ми говоримо тільки про зовнішній вигляд – наші внутрішні частини не симетричні).
Отже, це поверхневе пояснення того, що являє собою біологічна симетрія. Але як саме це пов’язано з п’янкою? Так от, вважається, що ми та інші організми в силу еволюції віддаємо стійку перевагу проявам симетрії, з чого випливає, що люди, які вважаються зовні привабливими, найчастіше виявляються тими, хто виявляє високу ступінь двосторонньої симетрії.
Як повідомляє блог NCBI ROFL, дослідники Університету Рохемптон в Лондоні висунули гіпотезу, що знижена здатність до оцінки цієї симетрії, викликана порушенням зору в результаті дії алкоголю, що може дати непогане пояснення тому факту, що в стані сп’яніння навколишні люди здаються більш привабливими. Насправді, вони просто виглядають більш симетричними, або, – що, можливо, точніше – менш асиметричними.
|